Tanečnice

Anide

Jej tanečný štýl je temperamentný a hravý, čo naznačuje aj jej meno, ktoré v preklade znamená neskrotná.

„Tanec je pre mňa potešenie, radosť a život.“

Je zakladateľkou a umeleckou vedúcou tanečnej skupiny Džamál, je diplomovanou lektorkou brušného tanca a spoluzakladateľkou detských orientálnych tanečných skupín Habibti a Džamál junior. Brušnému tancu sa venuje od roku 2002. Absolvovala workshopy u svetovo známych tanečníkov a tanečníc ako Osama Emam (Egypt), Ashraf Hassan (Egypt), Sema Yıldiz (Turecko), Azziza (USA), Jillina (USA), Sharon Kihara (USA), Amar Gamal (USA), Bri Hurley (USA), Najla (SK), Katka Krejčová (CZ), Shereen (CZ), Rena Milgrom (CZ), Vendulka Uhyrková (CZ), Líza Vegrová (CZ), Eglal (CZ).

Yasmin

“Tancujem rada hlavne dynamické tance, môžem tým vybiť prebytočnú energiu, keď tancujem akoby som sa preniesla do ďalekého orientu a do rozprávok tisíc a jednej noci...:-))“

Brušnému tancu sa venuje od roku 2006. Absolvovala workshopy so Sharon Kihara (USA), Najla (SK), Katka Kerječová (CZ), Rena Milgrom (CZ), Vendulka Uhýrková (CZ), Anide (SK), Eva Chupáčová (SK), Nerife (SK).

Shezadi

Orientálnemu tancu sa venuje od roku 2006. Preferuje klasický Raks sharki, drum solo a bollywood.
„Tanec je pre mňa relax, emócie a vášeň.“

Absolvovala workshopy so skvelými lektorkami ako sú Shereen (CZ), Katka Krejčová (CZ) a Eglal (CZ).

Miriam

Tanec je pohyb a pohyb je život. (Ludmilla Chiriaeff)

“Tanec ma očaril už v detstve, venovala som sa viacerým tanečným štýlom. Do orientálneho tanca, ktorý v sebe ukrýva kombináciu ženského pôvabu a jemnosti s nespútanosťou a voľnosťou, som sa ponorila takmer okamžite ako som ho vyskúšala“.

Absolvovala tanečné workshopy a kurzy so skvelými tanečnicami Eglal (CZ), Libuša Bachratá (SK), Katka Krejčová (CZ), Karolína Idrisová (CZ), Jana Mattová (SK), Sahar (CZ) a Anide (SK).

Inaya

Tancu sa venujem od detstva, vyskúšala som rôzne tanečné štýly ale orientálny tanec ma najviac okúzlil svojou rozmanitosťou, energiou a krásou. Rozdávať ľuďom radosť prostredníctvom tanca je krásny pocit. Absolvovala tanečné workshopy s Katka Krejčová (CZ), Rustiqua (SK), Anide (SK), Jana Mattová (SK), Sahar (CZ), Aladin El Kholy (Egypt/Ger.), Alaa Abo Lelah (Egypt).

Aliyah

„Tanec pre mňa znamená byť v intímnom kontakte so svojimi emóciami, byť sama so sebou... Nevnímam ho ako mechanickú interpretáciu hudby, ale ako reakciu môjho tela a svalov na pocity, ktoré vo mne hudba vyvoláva.“

V orientálnom tanci jej učarovali jeho tradičné, folklórne formy, najmä baladi, tarab a najnovšie iracká kawleeya. V roku 2011 absolvovala lektorský kurz v Oriental Dance Academy u Mily el Kral. Ďalšie tanečné vzdelanie si postupne dopĺňala na workshopoch medzinárodne uznávaných tanečníc ako sú Shereen (CZ), Jamilah (PL), Elis Pinheiro (BR), Katalin Schäfer (H), Khalida (B), Shahla (UK), Katka Krejčová (CZ), Eglal (CZ), Badriyah (CZ), Sahar (CZ), Daila (CZ), Vendulka Uhýrková (CZ), Sheyla (CZ), Rendy (SK) a tanečníka Ahmeda Fathy (Egypt).

Zafirah

Tanec milujem vo všetkých jeho podobách. Od malička som sa venovala slovenskému folklóru, tiež som absolvovala baletnú prípravu. Orient ma však očaril na prvý pohľad pretože keď tancujem cítim úžasnú voľnosť. Orientálny tanec je pre mňa silnou emóciou a čarovným tajomnom. Tiež ma fascinuje komunikácia s divákmi kde môžem ukázať svoj temperament a vášeň. Najviac som si zamilovala klasický štýl Raks Sharki a fusion Balet Orient pri ktorých sa cítim naozaj žensky a krásna. Mám rada výzvy a žijem preto aby som mohla tancovať. Orientu sa venujem od roku 2008 a vďaka nemu som spoznala veľa úžasných tanečníkov a tanečníc. Absolvovala som tanečné workshopy s tanečnicami Eglal (CZ), Katka Krejčová (CZ), Anide (SK), Jana Mattová (SK), Elis Pinheiro (BR), Katalin Schäfer (H), Rustiqua (SK), Farisa (SK).

Marína