Tanečná skupina Džamál

Skupina orientálneho tanca Džamál

Tanečná skupina Džamál sa venuje orientálnemu tancu vo všetkých jeho podobách. V repertoári má klasický orient, moderné a folklórne choreografie i fúzie tanečných štýlov. Ponúka profesionálne sólové i skupinové vystúpenia, tiež veľké orientálne šou. V spolupráci so SHŠ Wagus môže váš program oživiť o ohňovú šou, či rímske tance a boje gladiatórov.

Skupina vznikla v roku 2004 a jej zakladateľkou je Miriam Laššová umeleckým menom Anide, ktorá sa orientálnemu tancu venuje od roku 2002. Tanečná skupina vystupuje po celom Slovensku i v zahraničí na verejných i súkromných akciách, objavila sa i v slovenských médiách. V roku 2010 sa zúčastnila na medzinárodnej súťaže Liptov orient festival, kde sa v kategórii folklór umiestnila ako jediná Slovenská orientálna tanečná skupina. Odniesla si 3. miesto. Tanečná skupina bola štyri roky (2006 až 2009) organizátorom Raks Fatima festivalu.

Skupina orientálneho tanca Džamál
Skupina orientálneho tanca Džamál

Je zakladateľom projektu LAUGARICIO ORIENT FESTIVAL a jedným z hlavných organizátorov. Cieľom projektu je verejnosti predstaviť orientálny tanec v rôznych jeho podobách prostredníctvom šou a zároveň dať možnosť vzdelávať sa tanečniciam s kvalitnými lektormi v tomto tanečnom štýle. Pod vedením členiek tanečnej skupiny Džamál vznikli aj dve detské orientálne skupiny: HABIBTI a DŽAMÁL JUNIOR.

Toho času skupina Džamál spolupracuje s Kúpeľmi Trenčianske Teplice, Skupinou historického šermu Wagus a Kultúrnym centrom aktivity.

Skupina orientálneho tanca Džamál

Sponzor tanečnej skupiny Džamál

Ďakujeme mestu Trenčín, ktoré v roku 2018 podporilo naše projekty. Vďaka mestu Trenčín sme mohli zorganizovať už 11. ročník Laugaricio orient festivalu.

Tiež ďakujeme za finančnú podporu našej činnosti. Vďaka podpore mesta Trenčín sme mohli zakúpiť hudobný systém a ozdôbky na kostýmy, aby boli naše vystúpenia ešte krajšie a profesionálnejšie.